نحوه نصب نردبان استخر

طریقه نصب نردبان در استخر ژئوممبران شیب دار

در استخرهای خاکی پوشش داده شده با ورق ژئوممبران، برای نصب نردبان باید نکاتی را رعایت نمود. شیب دیواره این استخرهای خاکی ذخیره آب باعث می شود تا نتوان از نردبان عمودی استفاده کرد. همچنین پوشش ورق زئوممبران به خاطر جنس پلیمری آن اجازه استفاده از هر نوع نردبانی را نمی دهد. بنابر این برای حفظ سلامت ورق پلیمری استخر می بایست نردبانی مخصوص تعبیه نمود.مراحل ساخت و نصب نردبان در استخرهای خاکی با پوشش ورق ژئوممبران

۱- احداث لایه سیمانی بر روی لبه استخر خاکی جهت نصب نگهدارنده های نردبان در داخل آن لایه سیمانی می بایست تا یک متر پشت ترانشه (ترانشه ای که برای دفن ورق ژئوممبران استفاده می شود) ادامه پیدا کند. عرض آن می بایست ۱٫۵ متر و ضخامت آن حداقل ۳۰ سانتیمتر باشد.

۲- قرار دادن نگهدارنده طناب در فاصله طولی ۵۰ سانتیمتری از لبه سطح سیمانی کار شده کنار استخر ژئوممبران

۳- برای ساخت نردبان استخر ژئوممبران می بایست از طناب های نخی و مقاوم در برابر اشعه خورشید استفاده نمود. استفاده از طناب های پلاستیکی معمولی برای ساخت نردبان استخر اصلاً صحیح نمی باشد. همچنین می بایست از چوب هایی با سایز ۵۰ میلی متر و عرض ۵۰ سانتی متر استفاده کرد. نحوه ساخت نردبان استخر ژئوممبران در شکل زیر مشخص است:

۴- اتصال نردبان به قطعه های نگهدارنده جایگذاری شده در سیمان و انداخت آن در داخل استخر

نکته مهم: دقت کنید که پیش از آبگیری و بهره برداری از استخر ژئوممبران، حتماً می بایست اطراف استخر فنس کشی شده، علائم هشدار دهنده نصب گردیده و نردبان نیز بر روی استخر سوار شده باشد.

پس از انجام فنس کشی و موارد ذکر شده، حتماً استخر ذخیره آب خود را به رویت مسئولین رسانده (نیروی انتظامی و شورای شهر/روستا) و صورت جلسه بنمایید. در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده و وقوع هرگونه حادثه در داخل استخر، تمام مسئولیت آن بر عهده شما می باشد.

در استخرهای عمومی معمولا دو نردبان در قسمت های پرعمق، یک نردبان در وسط و یک نردبان در قسمت کم عمق قرار می دهند اما بنا به درخواست مشتری در قسمت های عمیق استخرهای عمومی دو نردبان، وسط دو نردبان و کم عمق دو نردبان قرار داده می شود.

در استخرهای خصوصی به طور معمول یک نردبان در قسمت پرعمق قرار می دهند اما بنا به درخواست مشتری یک نردبان در قسمت عمیق و یک نردبان در قسمت کم عمق و معمولا بصورت مورب قرار داده می شود.

گروه مهندسی شرکت ساینا تصفیه آریا – هایواتر www.sainatasfie.com – HIWATER

 

-63

مطالب مرتبط:

مراحل آماده سازی سونای خشک

پیش از شروع به کار سونا باید گام های مختلفی...

تجهیزات مورد نیاز در سیستم تصفیه آب استخر

استخر در مدل‌ها و ابعاد مختلف وجود دارد. ولی تقریباً...

روش های مناسب نگهداری از آب استخر

۱- کلر زنی  استفاده از کلر و مشتقات آن بیش...

*